nedelja, 26. oktober 2008

13. Ljubljanskega maratona

V nedeljo je na ulicah slovenske prestolnice potekal največji tekaški spektakel v Sloveniji - 13. Ljubljanski maraton, ki sega je udeležilo 15.371 tekačev in tekačic. Od tega se jih je kar 10.640 udeležilo rekraativnega teka, polmaratona in maratona.

Zmagovalec 13. Ljubljanskega maratona je postal Etiopijec Amare Mulu, ki je potreboval 2;14:41 za 42 kilometrsko razdaljo. Pri ženskah pa Tatyana Mesentseva s časom 2;37:13. Na polmaratonu je zmagal Roman Kejžar s časom 1;05:47, pri ženskah pa Danjela Grandovec s časom 1;16:19.
Pri rekreativnem teku na 10 km je prvo mesto osvojil Cene Šubic, s časom 0;32:11, pri ženskah pa Petra Šink, s časom 0:36.20.

Med Slovenci je maraton prvi pretekel 33-letni Robert Kotnik, ki ga je pretekel v 2 urah, 35 minutah in 32 sekundah. Med Slovenkami je 42 kilometrov dolgo progo prva premagala 35-letna Mateja Šuštaršič, ki je zanjo potrebovala 2 uri, 57 minut in 17 sekund.