ponedeljek, 18. april 2011

Minister Lukšič se je Petri Majdič zahvalil za izjemne športne dosežke

V ponedeljek, 18. aprila 2011, je minister za šolstvo in šport, dr. Igor Lukšič v prostorih ministrstva sprejel Petro Majdič, najuspešnejšo slovensko smučarsko tekačico, ki je končala svojo športno kariero. Minister Lukšič se je Petri ob tej priložnosti zahvalil za njen izjemen prispevek slovenskemu športu.

V Svetovnem pokalu je Petra Majdič osvojila 24 zmag. Bila je prva slovenska tekačica z zmago v Svetovnem pokalu, prva z medaljo iz Svetovnih prvenstev ter prva, ki je medaljo osvojila na olimpijskih igrah. Z 24 zmagami je uvrščena na četrto mesto najuspešnejših tekmovalk v Svetovnem pokalu. Trikrat je je pripadel naziv slovenske športnice leta, leta 2007 pa je prejela tudi Bloudkovo nagrado, najvišje državno priznanje na področju športa.

Povabilu ministra so se s strani SZS odzvali predsednik Tomaž Lovše, Mitja Praznik, predsednik zbora za tek na smučeh ter predstavnik za stike z javnostjo, Tomi Trbovc ter direktor Direktorata za šport, Marko Rajšter s strani MŠŠ.