sobota, 10. maj 2014

58. pohodu Pot ob žici in Tek trojk

Na Kongresnem trgu se je končala tridnevna prireditev, ki je od četrtka do sobote združila natanko 35.412 pohodnikov in tekačev. Od tega 29.245 pohodnikov in 6.168 tekačev na teku trojk. S tekom trojk in rekreativnim pohodom Pot ob žici sta organizatorja Mestna občina Ljubljana in Timing Ljubljana že 58. leto zapored obudila spomin na dneve, ko je Ljubljano obdajala bodeča žica.

09-IMG_1942

Po četrtkovem pohodu vrtcev in petkovem množičnem pohodu osnovnošolcev, so se danes na daljše rekreativne pohode podali še vsi ostali. Ob šesti uri se je na izhodiščnih točkah pohodov zabeležilo 5.714 udeležencev, ki bodo do 17. ure premagovali 35 km dolgo razdaljo.

22-IMG_1965

V teku trojk s startom in ciljem na Kongresnem trgu je teklo 2.056 trojk. Od tega je bilo kar 256 trojk takšnih, ki so se odločili za najdaljšo, 29 km dolgo progo. Prva, s časom 1:54:24, je v cilj pritekla moška trojka z imenom ŠD Nanos 1 – Swarco v sestavi Ferjančič, Tratnik in Lokar.

51-TEK_TROJK_2014_FOTO_DAMJAN_KON¦îAR_018-3

Zmagovalni čas v ženski kategoriji je bil 2:19:58, ki so ga dosegle Rakušček Katja, Mrak Valerija in Pisk Saša združene v trojki SportKa Žiri. Med prvo moško in prvo žensko trojico tekačev na daljši preizkušnji, je pritekla mešana trojka z imenom ON CLOUD TEAM SLOVENIA (Neža Mravlje, Primožič Lojze in Mitja Mori).

52-TEK_TROJK_2014_FOTO_DAMJAN_KON¦îAR_019-3

Najboljši čas je na 12 km dosegla moški trojka z imenom Jelovica, v ženski kategoriji je bila najboljša trojka ŠD Nanos 5 v mešani kategoriji pa trojka Atletske reprezentance SV.

56-TEK_TROJK_2014_FOTO_DAMJAN_KON¦îAR_023-3

Med tekači je bila letos tudi medgeneracijska trojka Antona Majcna, z njim sta tekla sin in vnukinja, ki se je udeležil vseh 58 tekov.

48-TEK_TROJK_2014_FOTO_DAMJAN_KON¦îAR_015-3 Besedilo: Janez Platiše
Vir: Timing Ljubljana