06 marec 2018

Vokalna skupina Gloria se s koncertom ob 35-letnici poslavlja

Vokalna skupina Gloria za vse ljubitelje njihovega glasbenega ustvarjanja ob svoji 35-letnici delovanja pripravlja večer z naslovom Mnogo poti, ki bo v nedeljo, 11. marca, ob 20. uri v Cankarjevem domu. Večer bo prinesel izbor avtorskih pesmi, ki jih bo Vokalna skupina Gloria izvajala s Simfoničnem orkestrom Cantabile pod vodstvom Marjana Grdadolnika in ob bendu pod vodstvom Boštjana Grabnarja, kot gostje pa jih bodo zapeli tudi prijatelji – vrhunski slovenski glasbeni izvajalci: Nuška Drašček, Alenka Godec, Matjaž Robavs, Marko Vozelj, Irena Vidic, Dada Kladenik, Lea Likar, Luka Sešek in zasedba Pushluschtae.


Člani Glorie, ki so tudi zasebno povezani, so najbolj ponosni na to, da jim je uspelo ljubezen do glasbenega pripovedovanja o življenju prenesti tudi na lastne otroke in vnuke, s katerimi ob vseh različnostih oblikujejo veliko živo pisano družino.

S tem jubilejnim koncertom se bo Vokalna skupina Gloria poslovila od svojega zvestega občinstva. 



Vokalna skupina Gloria je starosta sodobne krščanske glasbe in je edina od še delujočih zasedb, ki so pred skoraj štirimi desetletji na tem področju v Sloveniji orale ledino. Sprva v akustični izvedbi, zatem pa še z glasbenimi aranžmaji Tomaža Pirnata. V njihovih pesmih se zrcali odnos do življenja, stvarstva in Boga, Gloria pa je z njimi gostovala po Sloveniji ter pri rojakih v Evropi, Kanadi in ZDA. Sodelovala je tudi v veliko televizijskih in radijskih oddajah, na festivalih, dobrodelnih prireditvah ter posnela nekaj nosilcev zvoka in izdala notni zvezek avtorskih pesmi.

V Cityparku modni spektakl z Leo Sirk, Challetom Salletom in Klemnom Bunderlo

Modni spektakel bo tudi letos v Cityparku predstavil smernice za novo sezono. Obiskovalce bodo razveselili z znanimi nastopajočimi in številnimi posebnimi popusti v trgovinah in lokalih največjega nakupovalnega centra pri nas. Bližajoči pomladni vikend užitkov bo v petek in soboto, 9. in 10. marca, gostil pet modnih revij, pet glasbenih nastopov in štiri akrobatske šove ter številne popuste. Oba dneva bo dogajanje vodil Klemen Bunderla. 



V petek, 9. marca, bodo od 18. ure prepletli modne revije otroške, športne, casual, elegantne mode in spodnjega perila pod stilsko taktirko Metke Albreht. Da bo modni dogodek postal pravi spektakel, bodo poskrbeli Local Heroes pod budnim očesom znanih akrobatov Filipa in Blaža, za mešalko pa bo DJ Klemen Bučan. 



V soboto, 10. marca, se dogajanje začne že ob 17.30. Modno revijo športnih in casual videzov ter spodnjega perila bodo popestrili številni glasbeni nastopi zmagovalke EME 2018 Lee Sirk in priljubljenega Challeta Salleta. Tudi ta dan bodo Local Heroes z akrobatskimi podvigi dvigovali raven adrenalina. Vabljeni na pravi modni spektakel Cityparkovega pomladnega vikenda užitkov, ko bodo obiskovalci največjega nakupovalnega središča pri nas lahko izkoristili tudi številne popuste.