nedelja, 24. oktober 2010

Ljubljana živela s 15. ljubljanskim maratonom

Skoraj 20 tisoč tekačev, skupaj s sobotnimi šolskimi teki, in ob vsej tekaški progi spodbuda in navijanje Ljubljančanov in drugih, potrjuje, da so Ljubljančani vsakoletni Ljubljanski maraton sprejeli za svojega. V maratonu se je pričakoval nov rezultat proge, ki naj bi bil pod 2:10,00 vendar se to ni zgodilo. Polmaraton je tekel tudi predsednik vlade Borut Pahor.

REZULTATE 15. MARATONA SI LAHKO OGLEDATE NA POVEZAVI

Prvo mesto v maratonu je osvojil Kenijec Evans Ruto (2:10,17). Najboljši Slovenec, na 12. mestu, je bil Mitja Kosovel (2:24,33).

Prvo mesto v maratonu pri ženskah je osvojila Etiopijka Tiruwork Mekonnen (2:37,16)
Najboljša Slovenka, 5. mesto je osvojila Neža Mravlje 2:52,25.

Prvo mesto v polmaratonu, ki je štel tudi za slovensko prvenstvo, je osvojil Primož Kobe,AK Krka, ki je v ciljnem sprintu z 1:04,55 prehitel Toneta Kosmača, Mizarstvo Jezeršek.

Prvo mesto v polmaratonu je osvojila 19-letna Kaja Obidič ŠD Nanos-Mazda (1:19,49), ki je dobila dvoboj z Danejo Grandovec AD Štajerska Maribor-Uživajmo zdravo (1:20,19).
V rekreativnem teku na 10 km sta zmagala Sonja Roman (35:26) lanska najboljša atletinja in Robert Kotnik (33:07), član slovenske maratonske reprezentance.

Ko sem se pogovarjal s tekači so vsi pohvali letošnji maraton. Posebno jim je bil všeč, ker so jih ob progi spodbujali številni navijači. Le eden mi je dejal, da ga je motilo ker je bila proga, zaradi jutranjega dežja, mokra.